Финалите на НБА: Дончич, Ървинг дават преднина на Мавс с 3-0 в сериите пред Тимбъруулвс
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-05-27 | 09:56:05

Лука Дончич и Кайри Ървинг комбинираха 66 точки, а Далас се прибра в победата със 116-107 над Минесота Тимбъруулвс, която даде на Маверикс победа с 3-0 на финала на Западната конференция на НБА.

Последният трилър от поредицата дойде в Далас в неделя, след като Mavs спечелиха игри 1 и 2 в Минеаполис с четири точки.

В четвърта четвърт, в която отборите размениха преднината седем пъти, звездното дуо Mavs оглави заключителната серия от 12-3.

Маверикс ще имат първия си шанс да спечелят серията, когато домакинстват на мач 4 във вторник.

„Имаме нужда от още един“

Нито един отбор не е побеждавал от 3-0, за да спечели серия от плейофи на НБА, но Дончич каза, че Далас не може да се успокои.

„Имаме нужда от още един“, каза той. „Те имат невероятен екип, така че нищо не е направено.“

Дончич и Ървинг завършиха с по 33 точки, Дончич добави седем борби и пет асистенции, а Ървинг отбеляза 14 от своите точки през четвъртата четвърт.

Пи Джей Вашингтон вкара 16 точки, изтощавайки тройка, която изведе Далас завинаги, 107-104, при 3:38 до края на мача.

Даниел Гафорд блокира три удара за Далас, включително чудовищно отхвърляне на Майк Конли в последната минута.

Антъни Едуардс поведе Минесота с 26 точки, но имаше само четири в четвъртата четвърт. Карл-Антъни Таунс пропусна и четирите си опита в четвъртия.

Победителите от сериите се изправят срещу Бостън Селтикс или Индиана Пейсърс във финалите на НБА.

Селтикс, победители в най-добрите 64 мача в лигата през редовния сезон, водят с 3-0 преди четвъртия мач от финала на Източната конференция в Индианаполис в понеделник.

Дончич каза, че опитите на Тимбъруулвс да го задушат и Ървинг са активизирали атаката на Маверикс.

„Те се опитват да ме удвоят през цялата игра, опитват се да удвоят Ky, така че това просто ни прави по-добри“, каза той. „Всеки докосва топката, всеки играе и човече, това е невероятна победа.